science
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ
مطالب اخیر
نظرسنجی
چه نمره ای به این وبلاگ می دهید؟


 حالات خود را به سمت شادی ها سوق دهید

 

در چهرة هر یك از ما بیش از هشتاد ماهیچه وجود دارد كه انقباض و انبساط آنها باعث تغییر قیافة ما می شود. اگر این عضلات را به حالتی از افسردگی و یأس عادت دهید بی شك حالت روحی ما را تحت تأثیر خود می گذارد. پس سعی كنید در چهرة شما نشانه های خشم، عصبانیت، ناكامی، انزوا ، خستگی و بدبختی را كنار بگذارید و جای آن را به آرامش، هیجان، شادابی، كنجكاوی، اعتماد، ملایمت و خوشبختی بدهید. هر یك از حالات را می توانید در خود ایجاد كنید. می توانید خود را قوی احساس كنید. می توانید لبخند بزنید و همه چیز را با یك خنده تغییر دهید. اگر شما مرتباً بدن خود را در حالتی قرار دهید كه گویی دچار ضعف هستید و اگر شانه های خود را به حالت فرو افتاده در آورید و اگر مانند اشخاص خسته راه بروید، خستگی را احساس خواهید كرد. می توانید عكس همة این كارها را هم انجام دهید چرا كه انتخاب با شماست.

كارهایی هست كه از هم اكنون می توانید انجام دهید تا حالت روحی و در نتیجه نوع احساس و رفتار شما تغییر كند. نفسهای عمیق بكشید و لبخند بزنید . اگر می خواهید تغییری در زندگی خود ایجاد كنید خود را ملزم كنید كه روزی یك دقیقه جلو آینه بنشینید و از عمق وجود بخندید، شاید این كار به نظر شما مسخره و احمقانه بیاید اما بدانید كه با این عمل مغز خود را تحریك می كنید و ارتباطات عصبی خاصی در مغز به وجود می آورید كه منجر به لذت و شادی می شود و در نتیجه به این حالت عادت می كنید.

پس كلید موفقیت این است كه الگوهایی از حركت به وجود آوریم كه به ما احساس اعتماد به نفس، قدرت، انعطاف پذیری و شادمانی دهد. توجه داشته باشید كه ركود و سستی چیزی به جز نداشتن تحرك نیست. آنچه باعث بروز پیری می شود بی حركتی است و نهایت بی حركتی مرگ است.

كودكانی را ببینید كه بعد از بارندگی در پیاده رو خیابانی راه می روند. اگر در وسط پیاده رو گودال كوچكی باشد كه آب در آن جمع شده باشد این كودكان وقتی به آن گودال می رسند به وسط آب می پرند و آب را به اطراف می پاشند، می خندند و بازی می كنند. اما در چنین وضعیتی آدم پیر نه تنها گودال را دور می زند بلكه گله و شكایت هم می كند.

اگر می خواهید در یك لحظه دچار افسردگی شوید راهش آن است كه یكی از خاطرات بد زندگی خود را به یاد آورید. هر یك از شما تجربه های نا خوشایندی در گذشته داشته اید. اگر حواس خود را به یكی از این وقایع بد زندگی متمركز كنید و آن را در ذهن خود مجسم سازید و در بارة آن بیاندیشید كم كم آن واقعه در ذهن شما زنده می شود و آن را احساس می كنید. به همین ترتیب می توانید در خود احساس شادی وشعف ایجاد كنید. لحظاتی را به خاطر آورید كه در نهایت شور و لذت بوده اند. لحظاتی شادی بخش را در نظر مجسم سازید و تصویر روشنی با جزئیات كامل در صفحة ذهن خود تشكیل دهید و آن احساسات را در خود زنده سازید. مسلماً شما قادر هستید كه در زندگی خاطرات شیرین و شادی بخش در ذهن خود تجسم كنید.ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 26 بهمن 1390

قدرت فكر و تخیل خود را پرورش دهید

 

برآورد شده  كه هفتاد درصد از یادگیری های انسان در شش سال اول زندگی صورت می پذیرد. همچنین توانایی جذب چیز های تازه به همین ترتیب و در طی همین  سالهاست. تخیل انسان نیز پر بارترین دوران خود را در این سالهای  نخستین طی می كند. واقعیت انكار ناپذیر آن است كه تخیل كلید تمام یادگیری ها و كلید حل تمامی مسائل است. از اینروست كه ادیسون ها و انشتین های دنیای ما همگی دارای قوة تخیل فوق العاده ای بوده اند. به عنوان مثال انشتین با تخیل ذهنی خود به میان سیارات و بر فراز پرتوهای ماه به نظریه های علمی خود در مورد زمان و فضا دست یافت. توانایی او در تخیل كودكانه به او كمك كرد تا به غولی در میان اندیشمند ان تیدیل شود.ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 26 بهمن 1390

امروز بیست و دو بهمن سال 1390 می باشد که مصادف با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و سقوط دیکتاتوری شاهنشاهی است. این روز عزیز بر تمام دوستان و هم میهنان مبارک باد

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 22 بهمن 1390

فقیری از کنار دکان کباب فروشی میگذشت. مرد کباب فروش گوشت ها را در سیخها کرده و به روی آتش نهاده باد میزند و بوی خوش گوشت سرخ شده در فضا پراکنده شده بود. بیچاره مرد فقیر چون گرسنه بود و پولی هم نداشت تا از کباب بخورد تکه نان خشکی را که در توبره داشت خارج کرده و بر روی دود کباب گرفته به دهان گذاشت. او به همین ترتیب چند تکه نان خشک خورد و سپس براه افتاد تا از آنجا برود ولی مرد کباب فروش به سرعت از دکان خارج شده دست وی را گرفت و گفت:
کجا میروی پول دود کباب را که خورده ای بده. از قضا ملا از آنجا میگذشت جریان را دید و متوجه شد که مرد فقیر التماس و زاری میکند و تقاضا مینماید او را رها کنند. ولی مرد کباب فروش میخواست پول دودی را که وی خورده است بگیرد. ملا دلش برای مرد فقیر سوخت و جلو رفته به کباب فروش گفت: این مرد را آزاد کن تا برود من پول دود کبابی را که او خورده است میدهم. کباب فروش قبول کرد و مرد فقیر را رها کرد. ملا پس از رقتن فقیر چند سکه از جیبش خارج کرده و در حال که آنها را یکی پس از دیگری به روی زمین میانداخت به مرد کباب فروش گفت: بیا این هم صدای پول دودی که آن مرد خورده، بشمار و تحویل بگیر. مرد کباب فروش با حیرت به ملا نگریست و گفت: این چه طرز پول دادن است مرد خدا؟ ملا همان طور که پول ها را بر زمین میانداخت تا صدایی از آنها بلند شود گفت: خوب جان من کسی که دود کباب و بوی آنرا بفروشد و بخواهد برای آن پول بگیرد باید به جای پول صدای آنرا تحویل بگیرد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 6 بهمن 1390

nq2p74.jpg

شاهکاری از  ولادیمیرکازنیسکی

روزگار نشان داده است که افکار مخرب سبب میشود که ما به سمت نیستی پیش برویم بیائیم با تلاش و پشتکار فراوان روزگار خودمان و دیگران را نیک کنیم  به امید تلاش همیگیمان

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 6 بهمن 1390

پیوندها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
احادیث گزینشی ارتباط با ما تماس با ما google


ابزاروبلاگ


استخاره آنلاین با قرآن کریم

Online User
IranSkin go Up

كد ماوس

لیگ برتر
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic