science
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ
مطالب اخیر
نظرسنجی
چه نمره ای به این وبلاگ می دهید؟


شب یلدا همیشه جاودانی است             
زمستان را بهارزندگانی است
شب یلدا شب فر و کیان است                
نشان ازسنت ایرانیان است
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 30 آذر 1391

به فرزندم بیاموزید در مدرسه بهتر است مردود شود، امّا با تقلّب به قبولی نرسد.

ارزش های زندگی را به او یاد بدهید و به او یاد بدهید كه در اوج اندوه، تبسّم كند.

به او بیاموزید كه در اشك ریختن خجالتی وجود ندارد. به او بیاموزید كه می تواند

برای فكر و شعورش مبلغی تعیین كند، امّا قیمت گذاری برای دل بی معناست.

اگر می توانید نقش مهم كتاب را در زندگی آموزش دهید.

در كار تدریس به فرزندم ملایمت به خرج دهید، امّا از او یک ناز پرورده نسازید.

توقّع زیادی است امّا ببینید كه می توانید چه كار كنید

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 26 آذر 1391

فرمانروای شهر از دیدار شاه سلطان حسین صفوی باز می گشت . بزرگان و ریش سفیدان شهر به دیدار سالار شهر خویش رفته و از حالا شاه ایران زمین جویا می شدند .
فرمانروای شهر گفت : شاه شاداب و آسوده هستند در زمانی که من در مجلس گفتگوی ایشان با بزرگان بودم دیدم ایشان ریز امور کشور را در اختیار دارند قیمت همه اجناس ، سود بازآریان ، میزان خمس ، تعداد مسافران سفر حج ، مشهد و کربلا را به خوبی می دانند و از زندگی خصوصی فرمانروایان شهرهای ایران آگاهند . به این مجموع آگاهی ایشان را از زندگی خصوصی و درس علما را نیز بیفزایید ، این نشان می دهد کشور هیچ مشکلی ندارد .  

یکی از ریش سفیدان خردمند از جای برخواسته و گفت خدا خودش این کشور را نگهدارد . پادشاهی که چنین سرگرم اندرون کشور است کی به برون آن می نگرد .
سخن آن پیر خیلی زود آشکار شد . دودمان صفویه بدست تعدادی راهزن سرنگون گشت . اندیشمند یگانه کشورمان حکیم ارد بزرگ می گوید : آدمی تنها زمانی دربند رویدادهای روزمره نخواهد شد که در اندیشه ایی فراتر از آنها در حال پرواز باشد .
شاه سلطان حسین به روزمرگی دچار بود  تمام هوش خود را برای نگهداری و نگهبانی از چیزهای خرد و بی ارزش بکار گرفته و بیشتر انباردار خوبی بود تا فرمانروایی که باید نظر به آینده کشور داشته باشد نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 12 آذر 1391

امام حسین علیه السلام فرمودند:


جز به یکى از سه نفر حاجت مبر: به دیندار، یا صاحب مروت، یا کسى که اصالت خانوادگى داشته
باشد.

(تحف العقول ، ص 251)
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 4 آذر 1391

فردا عاشورا مصادف با شهادت سالار شهداء است راستی آیا فکر کرده‌ایم حسین را چه کسانی کشته‌اند اگر فکر می‌کنید امام حسین را یزید کشته یا عبیدا.. ابن زیاد سخت در اشتباه‌ایم.

 یک دیدگاه دیگر نیز وجود دارد حسین را منتظران امام کشته‌اند همان کسانی که به امام نامه داده‌اند کشته‌اند زیرا به صف دشمنان رودرو آقا نگاه بیندازیم همان کسانی بوده‌اند که با زر و زور فریفته شده‌اند و با دلبستگی به دنیا و منافع، خویشتن را فریفته‌اند هر کدام به بهانه‌ایی خود را مبرا دانسته‌اند چه آنهایی که در جنگ شرکت داشته‌اند و چه آنهایی خود را به بی‌خیالی زده بوده‌اند تا روزگار مشخص کند کدام دسته بر حق است آیا همین الان آقایمان حسین کمک بخواهد و فریاد بزند هل من ناصر ینصرنی ما جزء کدام دسته قرار خواهیم گرفت وای بر ما

مرض بین حق و باطل به اندازه تار مویی فاصله است و ما خود را همیشه طرفدار حق می‌دانیم در صورتی که این طور نیست همسایه‌مان گرسنه سر بر بالش می‌گذارد و ما را خیالی نیست از کمک کردن اباء داریم مبادا که فقیر شویم ما را چه شده است خود داریم  در صف یزید شمشیر میزنیم و ادعا خونخواهی آقایمان حسین را داریم

انشاءا... در این روزهای عزیز همگی به راه راست هدایت شویم شاید این دلنوشته به خیلی‌ها بر بخورد ولی هیچکدام از این قاعده مستثنی نیستیم.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 4 آذر 1391

به گزارش فارس، «آوی دیختر» وزیر دفاع شهری رژیم صهیونیستی دیروز گفت که هزینه جلوگیری و ردیابی موشک های مقاومت از سوی سامانه دفاع موشکی رژیم صهیونیستی موسوم به گنبد آهنین در هشت روز گذشته بالغ بر 25 تا 30 میلیون دلار بوده است.

پیشتر محافل صهیونیستی اعلام کردند که سامانه دفاع موشکی صهیونیست‌ها که با هزینه سرسام آور طراحی و نصب شده است، تنها موفق به ردیابی 421 موشک از مجموع 1500 موشک شلیک شده از سوی گروه های مقاومت فلسطین به سوی سرزمین‌های اشغالی بوده است.
در روزهایی که تنش جدید میان ارتش اسرائیل و تشکل های مسلح فلسطینی در غزه در جریان است، سامانه های دفاع ضد راکتی «گنبد آهنین» مورد توجه بسیاری قرار گرفته است، سامانه ای که راه اندازی آن توانست اسرائیلی ها را به خوبی از آسیب بیش از هزار راکتی که از غزه شلیک شد، در امان نگاهدارد.

در سال های گذشته تشدید راکت پرانی ها، ارتش سرائیل را وادار کرد که سامانه های بیشتری از «گنبد آهنین» را هر چه زودتر در بخش های جنوبی این کشور مستقر کند و این روزها سامانه پنجمی نیز در تل آویو راه اندازی شده است.

طراحی و ابداع «گنبد آهنین» ایده عامیر پرتس وزیر دفاع وقت اسرائیل در نیمه دهه گذشته بود.

اصرارهای عامیرپرتس که خود در شهر راکت زده سدروت زندگی می کرد، موجب شد که این فکر جا بیفتد و مخترعان اسرائیلی دست به کار شوند؛ زمانی که دولت آمریکا تقبل کرد تا بخش مهمی از بودجه آن را تامین کند، کار طراحی و آزمایش سیستم های اولیه آغاز شد.

در سال ۲۰۰۴ که وزارت دفاع اسرائیل آمادگی خود را برای دریافت پیشنهادهای گروه ها و شرکت های مخترعین ابراز کرد، ۲۴ پیشنهاد ارائه شد که «گنبد آهنین» تنها یکی از گزینه هایی بود که کار طراحی و آزمایش آن به عنوان جایگزینی برای سیستم «ناوتیلوس» مطرح بود؛ البته «ناوتیلوس» خود اندکی بعد، به سیستم «اسکای گارد» ارتقاء یافت.

این سرهنگ اسرائیلی دانی گولد بود که می بایست با تیم خود از میان ۲۴ پیشنهاد ارائه شده، یکی را برگزیند. او و یارانش به این باور رسیدند پیشنهادهایی که بر اساس فن آوری آمریکایی است پاسخگوی نیازهای اسرائیل نیست و انتخاب سیستم آمریکایی، هزینه مادی زیادی خواهد داشت.

مدت زیادی طول نکشید که صنایع نظامی اسرائیل سامانه کنونی را طراحی و تولید کرد.

کارخانه«رافائل» در سال ۲۰۰۷ با قراردادی با وزارت دفاع، ساخت چنین سامانه ای را تقبل کرد. دو کارخانه دیگر مرتبط با صنایع نظامی اسرائیل با نام های «سیستم های جنگ پیشرفته» و شرکت «التا» که کمپانی به اصطلاح خواهرخوانده صنایع هوایی اسرائیل است، در تولید«گنبد آهنین»، شرکت «رافائل» را یاری می دهند. سیستم نظارت سامانه را نیز شرکت اسرائیلی mprest طراحی و تولید کرده است.

«گنبد آهنین» هم خمپاره های ۱۵۵ میلیمتری را شکار و منهدم می کند و هم هواپیماهای دشمن را که تا فراز ده کیلومتری سامانه در پرواز باشند، منحرف خواهد کرد.

دید آن در شب و روز، یکسان است و در هر شرایط  آب و هوایی و در هر دیدی، کار خود را خواهد کرد.

​​از گزارش های اندکی که در باره فعالیت آن در رسانه های اسرائیل تا کنون منتشر شده است، چنین برمی آید که راکت هایی که از سامانه شلیک می شوند و «تامیر» نام دارند، مجهز به کلاهک هدایتگر الکترواوپتیک هستند.

هر سامانه آن برای برقراری چتر پوششی به وسعت ۱۵۰ کیلومتر کفایت می کند؛ برای همین است که سامانه قرار گرفته در تل آویو، برای دفاع از بیت المقدس (اورشلیم) نیز که در فاصله ۶۵ کیلومتری تل آویو است، کافی است.

اسرائیل در سال ۲۰۱۱ امیدوار بود که بتواند ده تا پانزده سامانه «گنبد آهنین» را داشته باشد اما وضعیت جدید ممکن است این کشور را به داشتن سامانه های بسیار بیشتری نیازمند کند.

«گنبد آهنین» پس از آزمایش های بسیار، از مارس ۲۰۱۱ عملیاتی شد؛ یک ماه بعد در اطراف شهر بندری اشکلون مستقر شد و در هفتم آوریل ۲۰۱۱ نخستین راکت فلسطینی ها را شکار و منهدم کرد.

واحد موسوم به ۹۴۷ در تشکیلات پدافند هوایی ارتش اسرائیل مسئول راه اندازی و مراقبت از سامانه های «گنبد آهنین» است.

از پیش از موفقیت کنونی «گنبد آهنین» نیز آمریکایی ها در قراردادی با اسرائیل خود خریدار «گنبد آهنین» شده اند.

در روزهای گذشته، «گنبد آهنین» ۹۶.۵ درصد از راکت ها را منحرف کرده است. اگر چه در چند ساعت اول پس از عملیات «ستون ابر» سه اسرائیلی در شهر «کریات ملاخی» کشته شدند، بعداً معلوم شد که سامانه تازه قرار گرفته در نزدیکی این منطقه، مدتی بسیار کوتاه نقص فنی داشته است و از پس از آن، یک اسرائیلی دیگر زخمی یا کشته نشد.

«گنبد آهنین» تنها زمانی به کار می افتد که تشخیص می دهد راکت هایی که شلیک شده است، به سوی مناطق مسکونی راه می پیماید. اگر سامانه تشخیص دهد که راکت در فضای باز به زمین اصابت می کند، زحمت منهدم کردن آن را به خود نمی دهد.

«گنبد آهنین» می تواند همزمان به چند راکت پاسخ دهد؛ سیستم رهگیری آن مسیر راکت ها را پیگیری می کند و در آن واحد، با شلیک راکت، راکت دشمن را در هوا شکار و منهدم می کند. از انهدام راکت های کوتاه برد دودی عادی در آسمان دیده می شود؛ از انهدام راکت های «فجر- ۵» ایران، برای لحظاتی دودی قارچ مانند در آسمان نقش می بندد.

از آنجا که برد راکت های «تامیر» در «گنبد آهنین» می تواند راکت های دشمن را تا ۷۰ کیلومتری شکار کند، اگر قرار باشد که تشکل های مسلح فلسطینی در نوار غزه را به راکت هایی با برد بیشتر مجهز کنند، «گنبد آهنین» در وضعیت فعلی خود، کارساز نباشد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 4 آذر 1391
دو روز پس از برقراری آتش بس میان رژیم صهیونیستی و فلسطینی ها که در پی تجاوز هفت روزه این رژیم به غزه اتفاق افتاد، ارزیابی ها و تحلیل ها از ابعاد منطقه ای و جهانی این نبرد و نتایج آن آغاز شده است. در این میان، نکته ای که بسیاری بر آن اتفاق نظر دارند، اثبات افول ایالات متحده به عنوان بازیگری با تأثیرگذاری زیاد در منطقه خاورمیانه است.

به گزارش «تابناک»، یک روز پیش از برقراری آتش بس میان فلسطین و رژیم صهیونیستی، هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا با انجام سفری به منطقه خاورمیانه، با مقامات اسرائیلی، فلسطینی و همچنین دولتمردان مصری دیدار کرد.

روزنامه «السفیر» لبنان با انتشار تحلیلی درباره این سفر، اشاره کرده که به گفته مقامات آمریکایی، هدف از این سفر جلوگیری از اوج گیری منازعه نظامی در غزه بوده است. این خود نشان دهنده نگرانی فزاینده ایالات متحده از احتمال متوسل شدن رژیم صهیونیستی به حمله زمینی علیه غزه بود. 

با این حال، این روزنامه معتقد است عملکرد مقامات آمریکایی در جریان این بحران بسیار ناکافی و ناکارآمد بوده و نشان دهنده ناتوانی این کشور از ادامه نقش پیشین خود در منطقه است.

السفیر ضمن اشاره به این موضوع می نویسد این امر سبب نگرانی بسیاری تحلیلگران، به ویژه تحلیلگران آمریکایی شد. با وجود همه صحبت ها درباره کم شدن تأثیر اسرائیل بر ایالات متحده در دوره دوم ریاست جمهوری اوباما، هیچ کس انتظار ندارد آمریکا موضعی ضداسرائیلی اتخاذ کند. اما آنچه در طول این منازعه، جدید و گیج کننده بود، این بود که آمریکا تنها به نظاره گری ماجرا از دور اکتفا کرد.

این روزنامه در ادامه با اشاره به نظر تحلیلگران آمریکایی می نویسد زمانی که کلینتون به منطقه آمد، بسیاری تلاش کردند تا به نقش واقعی ایالات متحده در جنگ غزه پی برده و عوامل تأثیرگذار بر آشفتگی نقش آمریکا در منطقه را مورد شناسایی قرار دهند:

نخست، هر ناظری که رسانه های غربی را دنبال کند، متوجه وجود اجماعی می شود مبنی بر اینکه نقش آمریکا در بحران اخیر، غیرموثر بوده است.

دوم، همان گونه که نشریه «نیویورکر» نوشت، یکی از بحث ها در حال حاضر این است که آیا اصولاً اوباما راهبردی برای مدیریت این بحران داشته است یا خیر؟

نیویورکر در این زمینه نوشت: «واکنش اولیه اوباما، حمایت از اسرائیل و تلاش برای دور ماندن از جنجال بود... اما به موازات ادامه عملیات و افزایش تلفات غیرنظامیان، خطرات سیاسی برای اوباما افزایش پیدا کرد. هرچقدر هم که اسرائیل متحمل تحریکاتی شده باشد، این یک حقیقت است که این رژیم از جنگنده های اف- 16 آمریکایی استفاده می کند و بمب های هدایت شونده آمریکایی را بر سر مردم غیرنظامی فرومی ریزد».

در حالی که بسیاری از تحلیلگران، موضع آمریکا را مورد انتقاد قرار دادند، شماری از جمله «ماکس فیشر»، نویسنده «نیوزویک» عملکرد آمریکا در قبال اسرائیل که در حال انجام «خودکشی ملی» بود را مورد سرزنش قرار دادند.

دیگران، از جمله «دنیس راس»، مشاور سابق ریاست جمهوری اظهار داشتند که آمریکا تمایلی ندارد موضوع حماس، تمرکز و توجه بین المللی را از سوریه دور کند.

«نیویورک تایمز» نیز با اشاره به این حقیقت که منازعه اخیر، مشروعیت حماس را در مقابل تشکیلات خودگران فلسطین که مورد حمایت آمریکاست، ارتقا داده، این امر را تهدیدکننده نقش ایالات متحده در خاورمیانه دانست.

روزنامه السفیر در پایان با جمع بندی تمامی این نظرات می نویسد: «وقایع اثبات می کند که مسئله امروز، این نیست که آیا آمریکا در خاورمیانه در حال تغییر نقش آفرینی خواهد کرد یا خیر؛ بلکه سوال اینجاست که آیا اصولاً این کشور قادر به چنین نقش آفرینی به شیوه ای موثر هست؟».
منبع: http://www.tabnak.ir/fa/news/286979
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
جمعه 3 آذر 1391
دیگر تا آن نبأ عظیم، اندک فاصله‌ای بیش نمانده است و زمین و آسمان در انتظارند. فرات تشنه است و بیابان از فرات تشنه‌تر و امام از هر دو تشنه‌تر. فرات تشنه مشک‌های اهل حرم است و بیابان تشنه خون امام و امام از هر دو تشنه‌تر؛ اما نه آن تشنگی که با آب سیراب شود. او سرچشمه تشنگی است، و می‌دانی، راز‌ها را همه در خزانه مکتومی نهاده‌اند که جز با کلید تشنگی گشوده نمی‌شود. امام سرچشمه راز است و بیابان تَف، عرصه‌ای که مکنونات حجاب تکوین را بی‌پرده می‌نماید. مگر نه این که اینجا را عالم شهادت می‌نامند و مگر از این فاش‌تر می‌توان گفت؟

امروز هفتم محرم است و سه منزل بیشتر تا آن روز واقعه نمانده است؛ اما همین امروز، هفتم محرم، در سال ۶۱ هجری، رخدادی روی داد که تا ابد دل آزادگان عالم را به درد آورد. امروز تکرار روزی است از سال ۶۱ هجری که آب را بر اهل بیت پیامبر بستند و از آب هم برای اهل بیت مضایقه کردند.

در این روز، عبدالله بن زیاد نام‌ه‏اى به نزد عمربن سعد فرستاد و به او دستور داد تا با سپاهیان خود میان امام حسین (ع) و اصحابش و آب فرات فاصله اندازد و اجازه نوشیدن حتى قطره‏اى آب را به امام ندهد، همان گونه که از دادن آب به عثمان بن عفان خوددارى شد!

عمربن سعد نیز فوراً عمر بن حجاج را با پانصد سوار در کنار رود فرات مستقر کرد و مانع دسترسى امام حسین و یارانش به آب شدند، و این رفتار غیر انسانى سه روز پیش از شهادت امام حسین ـ‌علیه‏السلام ـ انجام گرفت. در این هنگام، مردى به نام عبدالله بن حصین ازدى که از قبیله بجیله بود، فریاد برداشت که: اى حسین! این آب را دیگر بسان رنگ آسمانى نخواهى دید! به خدا سوگند که قطره‌‏اى از آن را نخواهى آشامید تا از عطش جان دهى!

امام حسین ـ علیه‏السلام ـ فرمود: خدایا او را از تشنگى بکش و هرگز او را مشمول رحمت خود قرار مده!

حمید بن مسلم می‌‏گوید: به خدا سوگند که پس از این گفت‌وگو به دیدار او رفتم، در حالى که بیمار بود. قسم به آن خدایى که جز او پروردگارى نیست، دیدم که عبدالله بن حصین آنقدر آب مى‏آشامید تا شکمش بالا می‌‏آمد، و آن را بالا می‌آورد! و باز فریاد می‌زد: العطش! باز آب می‌خورد تا شکمش آماس می‌کرد، ولى سیراب نمى‌شد و چنین بود تا جان داد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 2 آذر 1391

پیوندها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
احادیث گزینشی ارتباط با ما تماس با ما google


ابزاروبلاگ


استخاره آنلاین با قرآن کریم

Online User
IranSkin go Up

كد ماوس

لیگ برتر
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic